zpět na život školy
Atletické závody dne 26. a 27.5.2009
Poslední týden v květnu proběhly na Barrandově okresní závody v lehké atletice. V úterý 26. 5. reprezentovali naši školu mladší žáci - 6. a 7. třídy, ve středu pak žáci starší - 8. a 9. třídy. Letošní ročník byl pro naši školu velmi úspěšný s výborným umístěním jak v soutěži družstev, tak v soutěži jednotlivců.
Družstvo mladších žákyň se umístilo na 2. místě ze 13 soutěžících škol. Body pro družstvo za atletické disciplíny a následně vítězný pohár s diplomem získala tato děvčata: Markéta Klimtová, Martina Vávrová, Aneta Petrušová, Aneta Nejtková, Monika Bendová, Markéta Halunková, Alexandra Zajkrová, Eliška Solničková. Krásné 3. místo získala v soutěži jednotlivců, ve skoku dalekém výkonem 387 cm, Aneta Petrušová.
V poslední disciplíně, štafetě 4x60 m, si Markéta Klimtová, Aneta Petrušová, Aneta Nejtková, Markéta Halounková doběhly v čase 35,2 s. pro zlatou medaili.
Mladším hochům se také dařilo. V soutěži družstev obsadili 4. místo, když k 3. místu jim chybělo jen pár bodů. V jednotlivcích, ve skoku dalekém, úspěšně reprezentoval školu David Novák, který za skok dlouhý bezkonkurenčních 452 cm získal 1. místo.
Mladším hochům Davidu Novákovi, Adamu Onderkovi, Filipu Cahákovi a Karlu Pešírovi se dařilo také ve štafetě 4x60m. Doběhli si pro další zlato v čase 33,1 s. Ano! Mladší žáci nasadili vysokou laťku a všichni jsme s napětím očekávali, jak se bude o den později dařit starším žákům. Ti k radosti nás všech také nezklamali.
V soutěži družstev skončily starší dívky na 4. místě. V jednotlivcích musím vyzvednout výkon Kláry Tůmové, která získala 2. místo ve vrhuhu koulí - 7,62 m. A naše silná disciplína štafeta byla opět úspěšná. Katka Jandová, Karolína Landová, Klára Tůmová a Bára Čechová doběhly druhé.
Starší hoši obsadili 4. místo v soutěži družstev. Kryštof Paleta získal stříbrnou medaili v běhu na 1500 m (čas 5,14 m). Jáchym Hoch, Tomáš Kratina, Dalibor Dolejší, Nikolas Šebek s přehledem vybojovali zlato ve štafetě - čas 31,7 s.

Co napsat na závěr?
Odvezli jsme si spoustu medailí, diplomů, pohár, po celé dva dny na atletickém stadionu vládla příjemná a přátelská atmosféra, všichni si navzájem pomáhali a povzbuzovali se k lepším výkonům a tak to má mezi sportovci vypadat.
Děkuji všem závodníkům za úspěšnou reprezentaci naší školy a přeji vám mnoho dalších sportovních úspěchů.