Matematická olympiáda

Soutěží se v 5 kategoriích:
Termíny:

Ve všech kategoriích probíhá v podzimních měsících I. školní kolo.
Termín II. okresního kola určuje řídící výbor MO - v kategoriích 5.r. a 9.r. je to zpravidla již leden - tentokrát 25.1.2006 od 9 hodin v Základní škole Černošce Mokropsy. Kategorie 6.-8.r. mají okresní kolo obvykle v dubnu - tentokrát 5.4.2006 od 9 hodin tamtéž.
Krajské a případně celostátní kolo se týká pouze kategorie 9.r. - tentokrát bude 22.3.2006, místo konání bude upřesněno.

Něco z pravidel...

Školní kolo - školy obdrží na podzim leták se zněním úloh školního kola pro všechny kategorie. Je to vždy 6 úloh. Soutěžící mohou úlohy řešit ve škole či doma - řešení odevzdávají svým vyučujícím matematiky, kteří řešení vyhodnocují a v určeném termínu navrhují řešitele k účasti v okresním kole. Podmínkou účasti v okresním kole je samostatné vyřešení minimálně 4 úloh, každé řešení by mělo být srozumitelně písemně vysvětleno. Vyučující matematiky úlohy opraví a na základě výsledků doporučí (přihlásí) žáky do okresního kola. Opravené práce postupujících žáků zasílá s přihláškou organizátorovi okr.kola !!!
     Okresní kolo - žáci 6.-8.tříd řeší zpravidla 3 úlohy v čase 2 hodin, zatímco žáci 5.tř. řeší 3 úlohy v průběhu 1 hodiny a žáci 9.tř. řeší 4 úlohy v čase 4 hodiny.