Celostátní znalostní soutěž portálu Seznam.cz 2004

Vyhledávací portál Seznam.cz uspořádal znalostní soutěž pro žáky 6.- 9.tříd ZŠ a nižších ročníků gymnázií. Během této soutěže, která probíhala 10 týdnů od září do prosince 2004, měli žáci každý týden za úkol odpovědět na 15, někdy dost obtížných, otázek. Odpovědi si mohli žáci najít v knihách i na internetu.
     Do soutěže se v celé republice přihlásilo přes 4000 tříd. Žáci naší školy v této soutěži dosáhli vynikajícího výsledku, kdy všechny naše přihlášené třídy (7.A, 7.B, 8.A, 8.B, 9.A, 9.B) se umístily beze ztráty bodu na 1. až 148. místě. O hlavní ceně - mobily Nokia pro všechny žáky třídy, tedy rozhodoval los, který nepřál našim třídám. Přesto za výkon beze ztráty body všechny třídy budou po celý rok 2005 dostávat zdarma časopis Lidé a Země nebo Science (VTM).

Los však přál 6.A ze ZŠ v Kolešovicích. ZŠ v Kolešovicích převzala hlavní výhru, kterou bylo 20 počítačů střední třídy a každý žák vítězné třídy pak převzal dárkový balíček, který mimo jiné obsahoval mobilní telefon, film na DVD, knihu, předplatné časopisů a další drobné dárky. Celá třída pak ještě vyhrála cyklistický zájezd do Českého ráje. Při předávání ceny prohlásila ředitelka školy, paní Vladimíra Hartmanová: "Ještě jsme z toho i s dětmi úplně paf".
Smyslem soutěže bylo naučit děti používat internet jako zdroj informací. Proto byla soutěž koncipována jako vědomostní a zohledňovala nejrůznější obory lidské činnosti. Soutěže se mohly účastnit třídní kolektivy druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Do soutěže se přihlásilo přes 3 000 tříd z celé ČR.