zpět na informatiku    zpět na život školy
 Úkoly a úlohy v Internetu

Úlohy posílejte p. učiteli e-mailem jako přílohu na adresu syblik@zsdobrichovice.cz.
Předmět musí obsahovat skupinu_nazevulohy_prijmenibezdiakritiky. Např. k5_uloha02_blazek.

Trochu teorie o Internetu a prohlížeči Firefox

Úkoly a úlohy v Internetu

1. Napiš do prohlížeče adresu www.meteopress.cz a najdi na tomto webu rekordní teploty pro dnešní den. Práce s prohlížečem.
  2. Napiš do prohlížeče adresu www.skoda.cz a zkus měnit doménu cz na doménu de, pl, at, sk, hu, ua, ru, ch, nl, fr, uk, it, ro, dk, si, be a zkus zjistit, o domény jakých států se jedná. Práce s prohlížečem.
  3. Napiš do prohlížeče adresu www.coca-cola.com a na tomto webu najdi česky psanou část. Práce s prohlížečem.
  4. Napiš do prohlížeče adresu www.canon.com a na tomto webu najdi česky psanou část. Práce s prohlížečem.
  5. Na Seznam.cz proveď následující úkoly Služby Seznamu:
    1. Vyhledej program Stavovského divadla na dnešek. Vyhledávání - Internet
    2. Vyhledej zastávkový jízdní řád linky č. 415 pro zastávku Černošice žel. zast směr Karlík. Vyhledávání - Internet
    3. Vyhledej mezi Firmami informace o naší základní škole. Vyhledávání - Firmy
    4. Vyhledej obrázek kocoura Mikeše. Vyhledávání - Obrázky
    5. Vyhledej informace o planetě Mars. Vyhledávání - Internet
    6. Pomocí Slovníku přelož z angličtiny tato slova: area, amount, corny, prismatic a z němčiny Schranken, Deckungssignal. Slovník
    7. Vyhledej, kolik stojí na internetu (Zboží) mobilní telefon Nokia X3? Zboží
    8. Najdi trasu z Dobřichovic do Davle. Mapy
    9. Najdi na Mapy.cz svůj dům a zjisti jeho zeměpisnou polohu (GPS). Mapy
    10. Najdi na Encyklopedii informace o zámku v Bečově nad Teplou. Vyhledávání - Encyklopedie
  6. Na Google.cz proveď tyto úkoly Některé služby Google::
    1. Vyhledej obrázek Pandy velké. Vyhledávání - Obrázky
    2. Vyhledej web svého oblíbeného sportovce, klubu, zpěváka, skupiny apod. Vyhledávání - Web
    3. Pomocí Překladače přelož z angličtiny tento text:
      "Roman numerals stem from the numeral system of ancient Rome. They are based on certain letters of the alphabet which are combined to signify the sum (or, in some cases, the difference) of their values. The numbers 1 through 10 can be expressed in Roman numerals as:
      I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, and X.
      The Roman numeral system is decimal but not directly positional and does not include a zero. It is a cousin of the Etruscan numerals. Use of Roman numerals persisted after the decline of the Roman Empire. In the 14th century, Roman numerals were largely abandoned in favor of Arabic numerals; however, they are still used to this day in minor applications.
      Modern use of Roman numerals includes numbered lists (such as the outline format of an article), clock faces, pages preceding the main body of a book, successive political leaders or children with identical names, and the numbering of annual events.". Překladač
    4. Pomocí Videa najdi video Lokomotivy Tomáš. Vyhledávání - Videa
    5. Najdi pomocí Zprávy nejnovější články o ZOO Liberec. Vyhledávání - Zprávy
    6. Najdi na Mapách Trojský zámek v Praze. Vyhledávání - Mapy
  7. Zjisti adresy a navštiv weby všech okresních měst Středočeského kraje. Města a jejich adresy napiš do souboru Wordu. Soubor ulož pod jménem kx_adresy_mest_příjmení. Vyhledávání.
  8. Praha je druhá nejvyšší hora Brd. Zjisti její nadmořskou výšku.
  9. V městě Loket je zachovalý románsko-gotický hrad z přelomu 12. a 13. stol. Jak se jmenuje řeka protékající tímto městem.
  10. Jak se jmenuje poslední česká obec a jak se jmenuje první německá obec, které leží na řece Labe při opouštění České republiky.
  11. Vyhledej spojení z Prahy do Hradce Králové ve všední den po 8. hodině:
    1. vlakem Českých drah
    2. autobusem Student agency
    Kolik stojí jízdné pro dospělého člověka, o kolik minut se liší doby jízdy?
  12. Zjisti, jak se v Praze jmenují mosty přes Vltavu, které jsou mezi mosty Palackého a Hlávkův. Názvy mostů napiš do souboru Wordu. Soubor ulož pod jménem kx_prazske_mosty_příjmení. Vyhledávání.
  13. Vyhledej na webu Wikipedie.cz životopis a nejznámější díla mnohostranného umělce Michelangelo Buonarroti.
  14. Najdi si hezký obrázek s hradem Křivoklát o velikosti aspoň 800x600 bodů. Obrázek si stáhni do Dokumentů pod názvem kx_hrad_krivoklat_příjmení.
  15. Najdi si na webu časopisu 21. století článek "Stěhování plynných obrů". Článek včetně obrázku okopíruj do Wordu. Soubor ulož pod jménem kx_plynni_obri_příjmení.
  16. Najdi text básně "Manon je můj osud" od Vítězslava Nezvala. Báseň okopíruj do Wordu. Soubor ulož pod jménem kx_manon_příjmení.
  17. Najdi text písně "Zkratky" od Ivana Mládka. Píseň okopíruj do Wordu. Soubor ulož pod jménem kx_zkratky_příjmení.
  18. Najdi na mapy.cz v Praze okolí Staroměstského náměstí i s názvy ulic a mapku si stáhni. Soubor ulož pod jménem kx_stare_mesto_příjmení.
  19. Na internetu najdi web s vtipy Vladimíra Renčína. Vyber si kreslený vtip, který se ti líbí a okopíruj ho do Wordu. Soubor ulož pod jménem kx_rencin_příjmení.