zpět na život školy
Školní družina v dubnu


     Téma měsíce jsme pojmenovali Jaro už je tu.

     Při výtvarných činnostech jsme malovali temperovými barvami větvičky jívy nebo zlatice. Podobu a barevnost tulipánů jsme se pokoušeli zachytit technikou rozmazávání suchého pastelu přes šablonu. V den pálení čarodějnic jsme využili své fantazie při kresbě strašidelné postavy.
     V pracovních činnostech jsme nejčastěji, ke zdůraznění probouzení se barev v přírodě, používali barevný papír. Vyzdobili jsme okna svých tříd vystřihávanými motýlky, ptáčky a jarními květinami. Rozveselili jsme také plot školní zahrady, a to proplétáním igelitových pruhů oky pletiva. Vznikly tak jednoduché, ale pěkné obrázky. Chodbu školy jsme vyzdobili sluníčky, vyrobenými z tvrdého papíru a vlny. Z geometrických tvarů jsme sestavovali barevné kytičky. Z proužků papíru, vytrháváním a nalepováním, nám "vykvetly" střapaté pampelišky. Jarní obrázky jsme vyrývali do barevného modelínového podkladu. Ke Dni matek někteří vyráběli textilní kaktusy, zasazené do ubrouskovou technikou vyzdobených květináčů. Jiní třeba zhotovili jen přáníčko dekorované srdíčky nebo beruškami. Někdo se pro maminku naučil básničku.
     Připomínali jsme si typické znaky jara. Znalosti z probouzející se přírody jsme si ověřovali v různých soutěžích. Slovní zásobu jsme rozšiřovali při řešení hádanek a při slovních hrách. Bystrost, postřeh či paměť se nám rozvíjela při hrách Na bystrozrakého krále, v Kimovce, Na kukačku, Na čarodějnice, Hledej předmět…
     Pohybovou aktivitu jsme podněcovali především při sportovních a rekreačních hrách na školní zahradě, ale také při kolektivních hrách ve třídách např. Na pérka, Pavoukové prolézání a při obměnách honiček.
     Tradiční čarodějnické opékání buřtů jsme vzhledem k nejistému počasí letos bohužel neuskutečnili.

M. Přibylová - ved. vychovatelka      

Toto jsou pouze náhledy, celý obrázek uvidíte až po kliknutí na náhled.
Okno se zvětšeným obrázkem zavřete tím, že na obrázek kliknete.

zpět na život školy