Školní družina v měsíci únor 2014
 |  1  |  zpět
Únor 2014 - téma: ZIMNÍ SPORTY

1. a 2. oddělení
Zimní sporty ve školní družině. Takto jsme nazvali téma našich únorových aktivit. Seznamovali jsme se se zimními sporty a rozšiřovali o nich vědomosti, nahlíželi a četli v naučných knihách. Díky zimním olympijským hrám v Soči jsme mohli sledovat klání našich sportovců a vidět zimní sporty naživo. Naše činnosti byly jako každý měsíc různorodé. Vytvořili jsme olympijský plakát, na který jsme pravidelně vylepovali výstřižky z novin, které děti přinesly. Každý den jsme v komunitním kruhu debatovali o předešlém sportovním dni. Kresbou rudkou jsme ztvárnili různé sporty, vytrháváním z novin slepovali lyžaře, skládali puzzle s obrázky sportovců, atd. Z důvodu nedostatku sněhu jsme nemohli sportovat venku, a tak jsme využívali asfaltové hřiště před halou Bios. Ve třídě jsme improvizovali soutěž družstev v lyžování, rychlobruslení a jízdě v bobu, při které jsme se snažili děti vyprovokovat k soutěživé náladě a hře fair play.

3. oddělení
Měsíc únor se nesl v duchu zimní olympiády v Soči. Seznámili jsme se se sportovci, kteří nás reprezentují a které jsme si vystřihávali z denního tisku. Namalovali jsme je tuší na čtvrtku a zahráli si pantomimu - sportovní disciplíny, soutěžili jsme ve slalomu a rychlobruslení na naší chodbě. Navrhli jsme si medaile a děti vytvořily z odstřižků látek sportovce a jejich zimní oblečení. Luštili jsme také zimní křížovku a osmisměrku. Navštívili jsme kino v Řevnicích, představení "Jak se stát rytířem". V případě hezkého počasí jsme využívali hojně školní hřiště.

4. a 5. oddělení
Tento měsíc se nám do našeho tématu "Zimní sporty" velice hodily ZOH, které jsme s dětmi hodně sledovali. Seznamovali jsme se se životem a úspěchy našich olympioniků. Všechny úspěchy a medaile, které jsme získali na ZOH děti hned hlásily a vyprávěli jsme si o tom. Povídali jsme si i o tom, které zimní sporty děti provozují, jak dlouho a s kým. Vyrobili jsme olympijské kruhy technikou vytrhávání barevného papíru, které zdobí naši třídu i nástěnku. Medaile, které byly vytvořeny stejnou technikou, si děti hned odnesly domů. Dokreslování obrázků sportovců se dětem velice povedlo a hned nám tyto obrázky vyzdobily chodbu. Dětem se technika líbila natolik, že si každý dokreslil obrázků několik. K tématu jsme si také přečetli 10 nejdůležitějších bodů o tom, jak se chovat na sjezdovce a jaké nebezpečí zde může nastat. Zimní sportovce jsme si i vymodelovali. S dětmi jsme také navštívili kino v Řevnicích - příběh "Justin: jak se stát rytířem". V den ukončení ZOH jsme si shrnuli všechny naše úspěchy a povídali si o tom, co se nám nejvíce líbilo. Koláží, kde děti dokreslovaly, lepily a vybarvovaly, jsme zakončili tento zajímavý měsíc bez sněhu a mrazu. Celý měsíc bylo krásné počasí, a tak jsme chodili na školní zahradu, kde si děti zahrály různé míčové hry a užily si spoustu legrace.