Výměnný pobyt Německo

Vážení rodiče,

naše škola má již 15 let partnerský vztah s německou školou v Eschwege. Náplní naší družby je mimo jiné i každoroční výměnná pobytová akce, kterou s německým kolegou pořádáme pro skupinu 15 až 20 dětí, studujících anglický jazyk. Program trvá dvakrát jeden týden, první týden tráví české děti v rodinách německých partnerů a druhý týden naopak. Pro letošní rok je stanoven termín od 6.6.2011 do 12.6.2011 a od 19.9.2011 do 25.9.2011. Program ve školním týdnu bývá pestrý,vždy připravený hostícími partnerskými školami. Soboty a neděle tráví hosté v rodinách, není třeba se znepokojovat nad velkým programem. Na rodinách obou stran je ubytovat a poskytnout stravu a zázemí. Vzhledem k tomu, že naše partnerská škola dostává každoročně dotace, které z větší části věnuje naší škole, není tato akce pro naše rodiče tak nákladná. I naše město se každoročně podílí na finanční podpoře. Proto rodiče žádám každoročně o částku 2000,- Kč na organizování výletů zde v Čechách (ušetřené peníze po vyúčtování vždy vracím).
Smyslem této výměny je nejenom zkusit si poprvé využít v praktickém životě vědomosti získané ve škole, ale také poznat život a kulturu jiného národa, což dodává potom dětem větší jistotu při řešení různých situací v jejich dalším životě. Proto prosím rodiče především 5., 6. a 7. tříd aby pečlivě zvážili, zda je možné toto nabídnout svému dítěti a dát mu šanci projít první zkouškou samostatnosti pod vedením mým a jedné z mých kolegyň.

Jestliže se Vaše dítě přihlásí, bližší informace ohledně organizace obou týdnů ještě poskytnu na informativní schůzce. Ráda bych Vás už předem poprosila o kontrolu platnosti pasů Vašich dětí. Jelikož cestují bez rodičů, je nutné, aby tento cestovní doklad měli u sebe. Pojištění je hrazené německou stranou.

Přihláška ke stažení je zde.

Hana Kráslová