Druhý dopis od Manoje

Český překlad dopisu od Manoje

Vážení,

jsem Vaše milující dítě, toužící po Vašem požehnání. Mám se dobře a doufám, že Vy také. Píšu tento dopis z vesnice, která je obklopena nádhernou řekou a horami. Jmenuje se Adkar.

Chtěl bych Vám říci o mé rodině. Je nás dohromady 6. My jsme 4 děti, moji dva starší bratři pracují na lodi. Sestra doma sešívá oblečení. Měl jsem 14 prázdniny (Dussehra). Byl jsem u mého strýce v Karikurva.

Chtěl bych také objasnit několik věcí týkajících se mých studií. Studuji sedmou třídu na druhém stupni základní školy v Adkar. Chtěl bych Vám povědět o mých zálibách. Rád čtu. Měli jsme kulturní program u příležitosti Dnu nezávislosti. Zpíval jsem píseň. Také jsme měli sportovní aktivity. Běh na 100m, běh na 200m, hod míčem, hod diskem a mnoho dalších sportů bylo organizováno. Hraní je také moje záliba.

Oslavovali jsme svátek Ganapi. Všichni se všude procházeli. Při této příležitosti jsme připravili sladkosti a také jsme ozdobili sochu boha Ganash. Při této příležitosti jsme nabízeli před touto sochou modlícím se (asi sladkosti). Následoval svátek Deepavali. Toto je svátek světla. Při této příležitosti jsme od Sociálního centra sv.Ignatiuse dostali dárek. Navždy vám zůstanu vděčný za Vaši pomoc a děkuji.

S láskou,
Manoj Ambig

Český překlad dopisu od indického koordinátora

Vážení učitelé,

"Co leží za námi a co leží před námi je nicotné proti tomu co leží v nás"(Ralph Waldo Emerson)

S příchodem Vánoc, tyto slova zní v mých uších znovu a znovu. "Vánoce" jsou výzva k odpočinku od rutiny a k nahlédnutí do nitra života, který je výsledkem naší minulosti a snů o budoucnosti.

Drazí přátele, o Vánocích jsou naše srdce zahrnuty láskou Boha, pomáhá nám se přenést a zkoumat společnost ve které žijeme. Žijeme ve společnosti, která je narušena přírodními kalamitami, nenávistí, násilím a rozlišováním společenských tříd. Všichni jsem obklopeni bídou, utrpením, osamocenými lidmi, poklesky, zavržením, sirotky a vdovy, kteří touží po boží lásce. Také jsme to zažívali před tím, než jsme se setkali s Vámi. Skrze Vás jsme byli schopni štěstí do života lidí, zvláště pak do života Vámi podporovaného dítěte.

Ano, Sociální centrum sv. Ignatia se odvážilo do života 852 dětí během posledního roku. Byly vytvořeny jedinečné programy pro různé druhy lidí - děti a rodiče, kteří se stali členy rodiny prostřednictvím programu podporování dětí. Alkoholici měli možnost najít útočiště a projít odvykacími kempy. Byla vytvořena příležitost pro vdovy rozhovoru a byl jim dán pocit, že někomu na nich záleží.

Během posledních šesti měsíců bylo prioritou základní zdraví dětí, rodin a vesnice a jejich stav se zlepšil. Děti byly podporovány, aby se vyvíjely pomocí Dětského klubu a programů na rozvoj lidských zdrojů. Konzultační hodiny pomohly dětem zvládnout jejich studie a zvýšit jejich soustředění.

Dětem s problémy v učení bylo věnováno spoustu pozornosti. Pokud byly učitelem označeny jako pomalí žáci, byly také hodnoceny pomocí IQ testu. Učitelé, kteří dávají konzultační hodiny a kteří jim pomáhají, prošli programem rozvíjející jejich odbornost, aby jim lépe rozuměli. Způsob učení byl tak vylepšen.

Abychom děti motivovali, byly pro sponzorované děti v každé vesnici organizovaná cvičení na podporu jejich sebevědomí. Tyto cvičení byly obzvlášť organizované, aby zlepšily jejich osobnost. Bylo jim tak doporučeno, aby se čtení stalo jejich koníčkem a také¨, aby zlepšily svůj rukopis. Také jsme organizovali kurz psaní dopisů. Toto jsme dělali pro rozvoj jejich duševního zdraví, o jejich fyzické zdraví bylo také postaráno. Všechny děti prošly lékařskou prohlídkou, prostřednictvím které bylo odhaleno pět dětí se srdečními problémy, dvě se zrakovým nedostatkem a čtyři s astmatem.

Ženy se velmi zajímají o "Samy sobě pomáhající skupinu" a postoupily v tomto vpřed. Matka každého dítěte se zapsala do této skupiny a aktivně se její činnosti učastní. Teď se přibližují k procesu domácích půjček a být samozaměstnavatelem.

Návštěvy v rodině nám pomohly seznámit se s obdarovanými lépe. Také nám to pomohlo lépe poznat členy jednotlivých rodin. Život každé rodiny se rozhodně rozvíjí a každá rodina z celého srdce rozvíjí svoji spolupráci s Programem na podporu dětí. Tyto vánoce dítě dostalo soupravu 6 talířů, 6 pohárů, 6 nádob a 6 lžiček z nerez oceli Vaším jménem. To nadšení na dětské tváři je úžasné.

Drazí přátelé, jste to vy, kdo nám umožnil postavit most mezi lidmi, abychom si mohli vyměňovat názory a pracovat na lepší společnosti.

Se srdcem plným vděčnosti, spolu s mými zaměstnanci a obdarovanými, říkám:
Zapálím svíci na mém vánočním stromu.
Pro lidi, kteří pláčou díky hříšným slovům.
Pro lidí, kteří hladovějí a jsou vyděšeni,
Díky přírodním katastrofám.
Pro lidi, kteří trpí nemocemi a bolestí,
Pro osamocené lidí a chudé,
Ale také zapálím svíci,
Pro lidi, kteří jsou šťastní,
Pro lidi, kteří se smějí a zpívají, pro lidi kteří mohou dávat
Lásku a porozumění, aby byl svět lepší místo.

Přeji Vám šťastné a zábavné Vánoce a nový rok 2006.

Vaše laskavost,
Srov. Leena, SRA