Blahopřáním k Manojovým čtrnáctým narozeninám

Dear Manoj.

You'll be fourteen on 16th July, so we wish you success at school and a lot of love, health and luck to you and your family. Here, at our school, holidays start on 1st July and take 2 months. They end on 31st August. We are going to relax after exacting school year. Kids usually swim, make trips to Prague or to the mountains with their parents.
We hope you are going well.
We are sending you many greetings from our students and also some stickers with cars.

Best wishes from all teachers!

Do dopisu byly vloženy pozdravy od dětí a samolepky automobilů.

Milý Manoji.

16. července Ti bude 14 let a tak Ti přejeme hodně úspěchů ve škole a také spoustu lásky, zdraví a štěstí Tobě a Tvé rodině. Na naší škole začínají prázdniny 1. července a trvají 2 měsíce. Končí 31. srpna. Budeme odpočívat po náročném školním roce. Děti se chodí koupat, jezdí na výlety do Prahy nebo do hor.
Doufáme že se Ti daří dobře.
Posíláme mnoho pozdravů od našich žáků a také pár samolepek s auty.

Srdečně Tě zdraví všichni učitelé!