zpět na Muskan    zpět na adopce
Čtvrtý dopis od Muskan
Mí drazí přátelé,

přeji vám Veselé Vánoce a Šťastný Nový Rok 2011. Nechť Ježíš sestoupí k vám, požehná vás a vaše činy, odmění vás zdravím, úspěchem, mírem a radostí.

Oslavila jsem Vánoce se svými křesťanskými kamarády, ochutnala cukroví a sváteční jídlo. Také jsem navštívila krásně zdobený kostel s jesličkami, dokreslujícími narození Krista.

S božím požehnáním a vaší podporou jsem úspěšně složila zkoušky uprostřed školního roku. Ujišťuji vás, že budu nadále dobře studovat a přinášet vám radost.

Obdržela jsem vaší pomoc od CMSSS, což umožní mým rodičům uhradit poplatky za mé studium a opatřit mi školní uniformu. Upřímně vám děkuji za podporu a zároveň vás prosím, abyste mě podporovali i v budoucnu.

V březnu 2011 mám závěrečné zkoušky. Dobře se na ně připravím a složím je s dobrými známkami. Doma je vše v pořádku. Stále děkuji bohu za skvělé rodiče, kteří mě milují, starají se o mě a tvrdě pracují, abych se měla dobře.

Moji rodiče vám strašně moc děkují za pomoc a podporu, péči a starost o mě, a přejí vám, aby vás bůh požehnal za vaší štědrost a dobrotu.

Máme zde skvělé učitele, kteří nás mimo výuku učí čelit různým životním situacím. Také nás učí různé druhy sportu.

10. září jsme my, muslimové, oslavili velký svátek Ramzam. 30 dní jsme si odpírali jídlo a modlili se, abychom se na něj dobře připravili. Jídlo, které jsme si odepřeli, jsme dali chudým a méně šťastným. 17. listopadu oslavíme Bakrid. Ráno se jdou muži pomodlit, a když se vrátí z modliteb, porazí ovci nebo kozu, a rozdělí jí na tři porce. Jedna porce je pro nás, druhou pošleme naším příbuzným a třetí porci opět darujeme chudým jedincům z naší komunity. Poté pozveme všechny sousedy na sváteční oběd.

Monzuny skončily, pomalu přichází zima. Letošní monzuny byly dobré navzdory předpovědím, že budou slabé. Farmáři očekávají dobrou úrodu.

Stále na vás myslíme s vděčností v našich srdcích a modlíme se za vás. Prosím, také se za nás modlete. Prosím udělejte mi zase brzy radost dopisem.

S láskou a pozdravy,
vaše milující sestra,
Muskan.

The director's report tradičně pojednává o tom, co děti dostávají za peníze, které jim posíláme - školní potřeby, uniformy atd. Dále se zde píše o různých mimoškolních aktivitách, jako jsou svátky a kempy, kde se děti baví a zároveň učí - hygieně, péči o zdraví, jak se postavit životním situacím, práci s PC a spousta dalších.

zpět na Muskan    zpět na adopce