zpět na Nagaraje    zpět na adopce
První dopis od P. Nagaraje
Český překlad dopisu

Drazí sponzoři,
Píšu vám svůj první dopis. Jednou mě pozvali do kanceláře a řekli mi, že mi chcete pomoci s mým dalším studováním. Pro mě i pro mojí rodinu to byla radostná novina. Rozhodli jste se mi pomoci, přesto že žijete daleko. Všichni členové rodiny vám vyjadřují svojí vděčnost za vaši láskyplnou pomoc nám.

Nejprve bych vám rád něco napsal o mém studování. Studuji v 9.ročníku na Government Secondary School, kde se učíme 6 předmětů: Kannada, společenské vědy, matematika, vědy, hindština a angličtina. Z těchto předmětů mám nejradši matematiku a společenské vědy. Moje škola je vzdálená kilometr a půl od mého domu, každý den do ní jezdím na kole. Rád hraji kriket a volejbal. Ve volném čase také zkouším kreslit a zpívám. Od tohoto školního roku se učíme pololetním systémem, předtím jsme měli čtvrtletní výchovný systém.

Tuším, že už víte něco o mé rodině. Rád bych vám o ní přesto napsal pár vět. Můj otec se jmenoval Pandu, umřel před pár lety. Moje matka se jmenuje Lakshmamma. Stará se o nás svou prací v hotelu. Moje sestra Kumari zase pracuje jako pomocnice v nemocnici. Můj bratr Subramanya pracuje podobně jako matka. Děkuji vám, že jste mi pomohli pokračovat ve studování.

Žijeme v regionu, kde jsou průměrné srážky. Tento rok pršelo dobře. Je pěkný pohled na místa, která nás obklopují. Řeka Tunga protéká naším rodným městem, nyní teče opravdu dravě. V létě chodíme na břeh a hrajeme různé hry.

Napsal jsem všechno o mě a mé rodině. Teď je řada na vás. Jsem zvědavý na něco o vás, vašich koníčcích, o místě kde žijete a podnebí vaší země. Prosím odpovězte mi brzo po obdržení tohoto dopisu a nezapomeňte mi poslat také svojí fotku. Čekám na první dopis od vás.

Líbám vás a denně se modlím za vás a vaši rodinu. Ještě jednou děkuji za vaši dobrotu a končím svůj dopis.

Váš milující syn
P. Nagaraj