zpět na Nagaraje    zpět na adopce
Druhý dopis od P. Nagaraje
Český překlad dopisu

Drazí přátelé,
Líbil se mi dopis, krásné nálepky a pohlednice, kterou jste mi poslali o Vánocích. Moc Vám všem děkuji. Věřím, že jste všichni strávili Vánoce i Velikonoce velkolepě. A doufám, že už Vám potom zima více přála. Jsem si jistý, že se momentálně připravujete na Vaše zkoušky. Přeji vám vše nejlepší.

V březnu jsem měl ročníkové zkoušky. S Vaším milým požehnáním jsem je udělal a postoupil z deváteho ročníku. Stejně jako každý rok Vám i letos Společnost zasílá záznam mého vývoje. S pýchou Vám mohu sdělit, že jsem postoupil do desátého ročníku. Díky Vaší pomoci jsem si mohl koupit všechny školní potřeby jako jsou uniforma, taška a boty. Moc Vám za ně děkuji.

Prázdniny jsem trávil jako obvykle doma. Kvůli prudkému slunci jsme si ani nemohli hrát venku. Doma jsem koukal na televizi a večer jsem navštěvoval přátele a hráli jsme si. Mnoho času jsme strávili povídáním. Mám více učení, protože už jsem v desátém ročníku. Společně s přáteli jsem přečetl pár anglických knih a esejí. Běhěm prázdnin mě společnost pozvala k návštěvám kempu.

Tento třídenní kemp je pro děti, kteří chodí do devátého ročníku a výše. Byly zde i děti z jiných center. Učili nás tam třem věcem, kterými jsou kreativní myšlení a plánování, komunikační schopnosti a jak se prosadit v životě. Každé téma zabralo půl dne, zahrnovalo různé aktivity, diskuze, soutěže a hry. Večer jsme měli kulturní programy. Byli jsme rozděleni do osmi skupin. Byla do nás dána určitá zodpovědnost. Našel jsem si tam mnoho nových přátel. Myslel jsem na Vás během modlení. Kepm se mi velmi líbil.

Momentálně máme monzunovou sezónu. Běhěm této sezóny bývalo velké horko, nyní je však celkem chladno. Všichni čekáme na lepší monzun. Jsem si jistý, že vy zrovna čekáte na letní období. Přejí Vám, aby Vám letní prázdniny přinesly dostatek radosti a relaxace. Čekající na Váš další dopis a se srdcem plným vděku končím tento dopis.

S láskou
P. Nagaraj