zpět na Nagaraje    zpět na adopce
Naše odpověď na druhý dopis od P. Nagaraje

Dear P. Nagaraj.

Thank you for your letter, we are answering with delay because we had holidays in July and August.
We are glad you had successfully passed to the 10th grade and we wish you more effort to reach the best results possible.

Congratulations to your 15th birthday in November, we wish you and your family a lot of health, love and success at school.

In Czech Republic, July and August are the most sunny months and that's why children have holidays. They usually spend it in the nature in summercamps, in the countryside with grandparents, or with patente in mountains, near lake or abroad by the sea. Czech people usually go to the seaside in Croatia, it's a Mediterranean Sea.
Autumn is dominy soon. In october, the tree leaves are falling down, and in November, when trees are without leaves, it usually starts snowing. Snow stays in the mountain untill April. There was a shorter winter last year and snow dissapeared already in March. But the year before last, it krepe till June. Mountains here aren't as high as mountains in Asia. Our highest mountain is called Snezka and its 1602 metres high.

We are sending you few photos of us.

Greetings for you and your mum from Dobrichovice!

Lenka, Lucka, Irena, Marcela, Hanka, Jana, Lenka, Pavlína, Zuzana, Radka, Maruška, Jana, Hana, Slávek, Eva, Katka, Honza, Vašek, Míla a Anička

Český překlad:

Milý P. Nagaraji

Děkujeme za dopis, na který odpovídáme se zpožděním, protože jsme měli v červenci a v srpnu prázdniny.
Jsme potěšeni, že jsi postoupil z 9. ročníku. Přejeme Ti v 10. ročníku více snahy pro dosažení co nejlepších studijních výsledků.

9. listopadu máš narozeniny a bude Ti 15 let. Přejeme Ti mnoho zdraví, lásku i úspěchů ve škole.

U nás jsou červen, červenec a srpen nejteplejší a slunečné měsíce, proto mají děti dva měsíce prázdnin. Děti tráví nejčastěji prázdniny v přírodě na letních táborech, na venkově u babičky a dědy, s rodiči na dovolené u rybníka, na horách nebo v zahraničí u moře. Češi jezdí nejčastěji ke Středozemnímu moři do Chorvatska.
Nyní je září a blíží se podzim. Za měsíc začne padat listí ze stromů a koncem listopadu, kdy jsou stromy už bez listí, se objevuje sníh, který na horách vydrží až do dubna. Letos byla kratší zima, a tak sníh v horách zmizel už v březnu. Jiné roky na horách vydrží až do června. Naše hory nejsou vysoké jako v Asii. Nejvyšší hora ČR má výšku 1602 metrů nad hladinou moře a jmenuje se Sněžka.

Posíláme Ti několik našich fotografií.

Z Dobřichovic srdečně zdravíme Tebe i Tvou maminku

Do dopisu byly vloženy fotografie nás - adoptivních rodičů, Karlova mostu s historickým centrem, Pražského hradu a naší školy v Dobřichovicích.
zpět na Nagaraje    zpět na adopce