ANGLIČTINA S RODILÝM MLUVČÍM PŘÍMO U VÁS VE ŠKOLE

Jazyková škola Easyspeak Černolice

Informační list

Co připravujeme od školního roku 2013/14? Od září 2013 začíná spolupráce školy s jazykovou školou Easyspeak Černolice. Tím se pro vaše děti dostává možnost učit se angličtinu nejen ve škole, ale zintenzivnit výuku právě díky nepovinné placené výuce, která bude probíhat v budově školy formou kroužků. Pro děti bude tato forma velmi výhodná, protože bude vše „pod jednou střechou“ školy (odpadne tedy otázka odvádění dětí na kroužek). Lektoři si mladší děti vyzvednou v družině a zase je po hodině odvedou zpět.

Jací lektoři povedou kroužky a konverzace? Vzhledem k preferované metodě výuky angličtiny (vysvětlena dále) budou lektoři z řad rodilých mluvčích. Tito lektoři již mají zkušenosti s výukou skupin různě starých předškolních i školních dětí.

Jaký je obsah kurzů? Naše kurzy jsou koncipovány tak, aby byli zábavné, plné interakce, her a u mladších dětí i hudby, zpěvu a pohybu. Nechceme děti odradit, ale nalákat je J Máme sestavené podrobné osnovy každé lekce na celý školní rok podle věku zkušeným metodikem. Plánujeme dát na náš web pro rodiče okruhy slovíček pro upevnění slovní zásoby mimo naše lekce.

A co děti, které mají angličtinu již ve školní výuce? Lektor může po dohodě spolupracovat s učitelem angličtiny na škole, používat stejnou učebnici a upevňovat témata probíraná ve škole formou konverzací, her a další interaktivní činnosti.

Kolik bude v kroužku dětí? Lekce kroužků koncipujeme spolu s jazykovou školou Easyspeak Černolice tak, aby kroužky naplněné 10-12 dětmi se rozdělili do dvou kroužků. Tím bude zaručena kvalita práce během lekce.

Jaké budou ceny a podrobný rozpis kroužků? Ceny a rozdělení kroužků budou sestaveny podle zájmu z Vaší strany a ceny materiálu, která je zahrnuta a liší se podle věku studentů. Cena se bude pohybovat 1200 až 1500 Kč na pololetí.

Budou kroužky jen pro děti z naší školy? Děti naší školy budou mít v přihlašování na lekce přednost.  Proto sledujte termíny pro přihlášení. Dále mohou být lekce doplněny zájemci z okolí.

Individuální lekce? Ano, můžete se domluvit i na individuální lekci pro dítě i dospělého (i u Vás doma) ve dnech, kdy je náš rodilý mluvčí ve Vašem městě / okolí.

Kde se můžete přihlásit a kam můžete volat své dotazy v češtině, jaké jsou kontakty?

Helena Prentice – tel.773 138 533, e-mail: info@easyspeak.cz, www.easyspeak.cz

Těšíme se na spolupráci a věříme, že spolupráce s rodilým mluvčím a níže popsanou metodou výuky, bude velkým benefitem pro všechny děti.

Helena Prentice BSc (Hons), ředitelka Easyspeak Černolice

POPIS METODY

Naše motto: Proč se učit slovíčka? Učme se rovnou celé věty!

Právě ve věku 0-12 let je pro Vaše dítě přirozené začít mluvit cizím jazykem. Tato vrozená schopnost se využívá už jen pouhým vystavením dítěte novému jazyku. S každým rokem však tato vrozená schopnost pomalu ubývá, a proto je důležité dávat dětem příležitost setkávat se s novým jazykem v přirozených situacích.

Proč se učit slovíčka? Učme se rovnou celé věty!

·        Přímo ve škole, vyučovací hodina trvá 45 minut. Učíme se hravou formou. Hodiny jsou interaktivní, takže děti nemají čas se nudit.

·        Pracujeme s písničkami, básničkami, říkadly. Využíváme fyzické aktivity, hry a hádanky.

·        Používáme obrázky, hračky a hry. Díky častému střídání aktivit děti lépe udrží pozornost.

·        Možnost navázání na školní výuku – využití školní učebnice a spolupráce s lektory angličtiny na škole

·        Děti vede učitel se zkušenostmi s výukou dětí školního věku.

·        Program je sestavený a monitorovaný psychologem.

·        V ceně je zahrnuta doprava i materiál

Metody – aneb jak se s dětmi pracuje:

Ø      Naše metody jsou jednoduché a jejich výsledky prokazatelné.

Ø      Soustředíme se na praktický jazyk, vždy přiměřeně věku studenta

Ø      Zakládáme si na častém opakování naučeného a na spirallingu - slova a pojmy po prvním představení nabízíme znovu a znovu v mnoha nových souvislostech.

Ø      Tato metoda se užívá společně s koncepcí „total immersion“ (úplné ponoření), kdy je při výuce používán pouze cizí jazyk, případně s koncepcí „natural immersion“ (přirozené ponoření), kdy je student obklopen nejen sluchovými a vizuálními podněty, ale využívá doslova všechny smysly, ze kterých se dají vyvozovat jazykové souvislosti a dávat věci do kontextu.

Ø      Takto modelovaná výuka spolehlivě navozuje způsob, jakým se učíme mateřskému jazyku, jeho přijetí je tedy pro studenta naprosto přirozené.

Ø      Využíváme hudbu, pohyb a tanec, výtvarnou činnost, hrajeme hry – jednoduše využíváme všech cest, jak podpořit zvědavost a nadšení studenta. Jazyk se tak „vstřebává“ v podstatě jako vedlejší účinek zajímavé činnosti.

Ø      Každá hodina je základem pro hodinu další a porozumění novému jazyku roste krok za krokem.

Ø      Samozřejmostí je stálé mluvení. Od počátku je student stále motivován k opakování slov a prvních jednoduchých vět; pokročilý student je zase nabádán k co nejpřesnějšímu popisu událostí, svých pocitů a myšlenek. Studenti se učí spontánně reagovat v cizím jazyce s nonšalancí rodilého mluvčího.

Ø      Nabízíme také přípravu k jazykovým a školním zkouškám.