Velký úspěch dobřichovické školy

(Článek z Informačního listu ze dne 20. ledna 2007, Autor: Ing. Jan Syblík)

Naše škola dosáhla velkého úspěchu ve vědomostní soutěži Najdi co neznáš! pořádané portálem Seznam.cz.
Naše třída 9.B s názvem "Sjetý gumy" pod vedením p. uč. Syblíka se stala absolutním vítězem této celostátní soutěže, které se zúčastnilo 4791 soutěžních družstev, a vyhrála pro naši školu 20 multimediálních počítačů v hodnotě půl milionu korun.
Soutěž probíhala nepřetržitě od 2.10.2006 do 10.12.2006. Každý týden jsme odpovídali na 10 otázek. Za každou správnou odpověď jsme získali 1 bod. Po devíti týdnech bylo vyhlášeno finálové kolo, do kterého postoupily třídy, které správně odpověděly na všech 90 otázek. Ve finálovém kole jsme odpovídali na dalších 10 otázek a 1 otázku tipovací. Absolutním vítězem se stal ten kolektiv, který správně odpověděl všech 10 otázek a byl co nejblíže odpovědi na otázku tipovací.
Tipovací otázka, která rozhodovala o našem vítězství zněla:
Kolik lidí (reálných uživatelů) navštíví dne 11.12. 2006 titulní stránku (homepage) Seznam.cz.
Díky analýze návštěvnosti Seznamu za posledních 6 měsíců jsme se od správné hodnoty, která byla 2 146 547, lišili pouze o 0,2 % a tímto přesným tipem jsme celou soutěž vyhráli.
Hodnotné dárky dostali i jednotliví žáci. Každý dostal mmj. MP3 přehrávač 1 GB, Flash disk 512 MB, čepici Nike, ledvinku Husky, DVD, knihy aj. Z obdržených cen měli žáci velkou radost.
Dále se na 6. místě umístila naše 9.A (NEW ERA), jejíž žáci také dostali hodnotné ceny.
Naše ostatní třídy 6.A, 6.B, 7.A, 7.B, 8.A, 8.B skončily s jedinou chybou na 127.- 268. místě. Více informací najdete na webu školy www.zsdobrichovice.cz

Zapsal Ing. Jan Syblík,
učitel matematiky a informatiky