Logo školy - zpět na úvodmí stranu Naši žáci Znak Dobřichovic
Slovníček.cz Vesmírný kalendář  Mapy.cz: Najdete nás zde
 Výuka 

 Slunce vychází v 4:51 a zapadá v 19:07
 Pravidla pro integraci dítěte s poruchami učení nebo chování 

Vážení rodiče,
chci vás informovat o změnách, které souvisejí s integrací vašeho dítěte a jeho individuálním plánem.
Podle nové vyhlášky je platné pouze pedagogicko-psychologické vyšetření potvrzené v pedagogicko-psychologické poradně, středisku výchovné péče nebo speciálním pedagogickém centru se sídlem ve Středočeském kraji.

Vaše dítě bude zařazeno mezi integrované žáky, jestliže písemně požádáte o vypracování individuálního plánu. Žádost je třeba doložit kopií zprávy z posledního psychologického vyšetření.

Na naší škole pracuje školní psycholožka Mgr.Doksanská, která provádí psychologickou část vyšetření. Pokud zjistí tak závažné poruchy, že opravňují dítě k integraci ve třídě, proběhne druhá část vyšetření - speciálně pedagogická - v Pedagogicko-psychologické poradně. Můžete chodit jenom do Pedagogicko-psychologické poradny, pod kterou spadá naše škola. Adresa je: Plzeňská 90, 267 01 Králův Dvůr-Počaply, tel: 311 637 119, email: ppp.kraluvdvur@cbox.cz. Naši školu má na starost paní doktorka Lívancová. Můžete také zvolit jiné pracoviště, které má sídlo ve Středočeském kraji (seznam zde)

Jak se objednat k vyšetření
1. možnost: Objednáte se na vyšetření ke školní psycholožce Mgr. Doksanské - tel. 724 513 270. Po seznámení s výsledky se od ní dozvíte, zda potřebujete ještě speciálně pedagogické vyšetření v poradně. Pokud ano, objednáte se tam.
2. možnost: Chcete-li se na obě vyšetření objednat v poradně, zavoláte tam (tel. 311 637 119, mail: ppp.kraluvdvur@cbox.cz) a domluvíte si termíny (dva různé pro každé vyšetření).
V obou případech by měl být informován třídní učitel, který musí připravit podklady pro poradnu i školní psycholožku.

Dále je velmi důležité předat škole zprávu z PPP, škola ji dostává jen od rodičů. Škola vypracuje podklady pro integraci dítěte na základě vaší žádosti a zprávy z PPP.

Jana Klimtová, výchovná poradkyně Fotogalerie:  

© 2002 - 2013 ZŠ Dobřichovice, 5.května 40, 252 29 Dobřichovice, okr. Praha západ    počítadlo.abz.cz