Stáhněte si

Zde máte možnost si stáhnout několik volně šiřitelných výukových programů od různých autorů.
Chcete-li si některé z těchto programů vyzkoušet, máte možnost zde.
Více programů je přímo na webu školy v horním menu, kde jsou výukové programy a weby.

Programy označené Win jsou určeny pouze pro operační systémy Windows.
Programy označené DOS pracují v DOSu. Pro jejich bezchybný běh je potřeba, aby byly uloženy v adresáři, který DOSu vyhovuje. (Tj. název adresáře, kde je program uložen, i adresářů nadřazených tomuto adresáři až ke kořenovému adresáři by musí obsahovat max. 8 znaků bez mezer a diakritiky.)

Win Šetřič obrazovky s českými mašinkami si rozbal a ve Win XP překopíruj do složky c:\windows\system32\, ve Win 98 překopíruj do složky c:\windows\system\. Potom klikni na ploše pravým tlačítkem myši a ve vlastnostech si nastav šetřič obrazovky.
csd4_1a.zip
138 kB
Win Program je vhodný k procvičování sčítání. Hodí se zvláště pro žáky nižších ročníků ZŠ. V programu lze volit obtížnost volbou maximálního součtu.
scitani.zip
172 kB
Win Program je vhodný k procvičování odčítání. Hodí se zvláště pro žáky nižších ročníků ZŠ. V programu lze volit obtížnost volbou maximálního menšence.
odcitani.zip
172 kB
Win Program je vhodný k procvičování násobení. V programu lze volit obtížnost volbou maximálního součinu.
nasobeni.zip
172 kB
Win Program je vhodný k procvičování dělení. V programu lze volit obtížnost volbou maximálního dělence.
deleni.zip
172 kB
Win Program pracuje jako simulátor kapesní vědecké kalkulačky. Je přehlednější než kalkulačka ve Windows.
kalkulacka.zip
298 kB
Win Program procvičuje odhad velikosti desetinného čísla, procent, zlomků v kruhovém či sloupcovém diagramu.
odhady.zip
27 kB
Win Program pro lepší orientaci v Pascalově trojúhelníku.
pascal.zip
90 kB
Win Program je vhodný k procvičování paměťového násobení čísly 10, 100, 1000, 10000. Hodí se zvláště pro žáky 5. a 6. ročníku ZŠ.
nasobeni10.zip
165 kB
Win Program je vhodný k procvičování paměťového dělení čísly 10, 100, 1000, 10000. Hodí se zvláště pro žáky 5. a 6. ročníku ZŠ.
deleni10.zip
165 kB
Win Program je vhodný ke střídavému procvičování paměťového násobení a dělení čísly 10, 100, 1000, 10000. Hodí se zvláště pro žáky 5. a 6.  ročníku ZŠ.
nasadel10.zip
165 kB
Win Dějiny Dobřichovic - kronika, kterou napsal, a v září roku 1931 dokončil, Josef Hradec, člen řádu křižovníků s červenou hvězdou a farář v Dobřichovicích.
Tuto kroniku přepsali při příležitosti výročí 750 let první písemné zmínky o Dobřichovicích žáci naší skoly.
Kronika je k nahlédnutí zde
kronika.zip
272 kB
Win Program pro přepočet základních jednotek SI a vedlejších, odvozených, dříve nebo jinde používaných jednotek
converter.zip
176 kB
Win Program obsahuje, spíše pro zajímavost než pro praktické využití, prvních 1000 desetinných míst z Ludolfova čísla pí.
Program vyzkoušej zde.
pi_1000.zip
165 kB
Win Program obsahuje tabulku všech prvočísel menších než číslo 1000. Tabulku lze použít v 6. ročníku při rozkladu čísla v součin prvočísel.
Program vyzkoušej zde.
prvocisla_tab.zip
0,5 kB
Win Program obsahuje státní svátky, svátky a významné dny České republiky. Nové státní svátky (od 29.6.2000) jsou zde vysvětleny. Vhodné pro občanskou výchovu.
Lepší informace o státních svátcích, svátcích a významných dnech jsou zde.
svatky.zip
4 kB
DOS Program  procvičuje zobrazování bodů v pravoúhlé soustavě souřadnic. Je vhodný pro žáky nižších ročníků druhého stupně ZŠ.
bodosa.zip
33 kB
Win Program počítá různé úlohy na dělitelnost. Např.: společný násobek i dělitel, rozklad čísla v součin prvočísel apod. Je vhodný zvláště pro žáky 6.ročníku ZŠ.
Program vyzkoušej zde
delitelnost.zip
20 kB
DOS Program počítá přesné hodnoty faktoriálu n! pro hodnoty n od 1 do 3000, ve výsledku jsou vypsány všechny číslice.
faktori.zip
13 kB